13. 9.- Svetový deň pozitívneho myslenia.

29. 8. 2014 | Späť

 

 

 

 

Dúhová škôlka celoročne žije medzinárodným sviatkom pozitívneho myslenia!

Dnes- 13. septembra je Medzinárodný deň pozitívneho myslenia a- čokolády.

Tento deň oslavuje naša škôlka celoročne. :-)

Je náhoda, že pozitívne myslenie je spojené práve s čokoládou? Možno skôr súvislosť. Veď čokoláda je okrem iného i zdrojom endorfínov, ktoré v nás navodzujú pocity šťastia. A pozitívne myslenie a šťastie idú spolu ruka v ruke.

Pozitívne myslenie posúva ľudí vpred. V dnešnej dobe žijeme dosť hekticky. Nie každý si žije tak ako sníval a to ho môže istým spôsobom obmedzovať v pozitívnom myslení a prístupe k životu. A naučiť sa myslieť pozitívne nie je až také ľahké ako by sa zdalo......

V dnešný deň by sme sa mohli všetci aspoň pokúsiť myslieť pozitívne a konať pozitívne skutky a činy o čosi viac ako inokedy. Negatívne naladení ľudia by sa mali posnažiť byť pozitívni a tí pozitívne naladení by mali byť ešte pozitívnejší.

Ak sa nám to ani pri najlepšej vôli nedarí, možno práve malá tabuľka dobrej a kvalitnej čokolády nám k tomu pomôže..... Siahnime tak rýchlo po tajných zásobách a zahoďme zábrany! (Že by sme už nemali, že už je neskoro, že z toho len zbytočne priberieme!) Kašlime na kalórie a nechajme sa unášať skvelými pocitmi, ktoré nás sprevádzajú pri rozpúšťaní sa každého kúska čokolády na našich ústach! Práve v tento deň vnímajme pozitívne vlastnosti a účinky čokolády a zabudnime na také negatíva akými sú naberanie tukových vankúšikov! Zastavme tak zbytočný stres čokoládou! :-)

Oslávme deň pozitívneho myslenia čokoládou a deň čokolády pozitívnym myslením! Usmievajme sa, tešme sa z toho čo sme nadobudli v živote. Rodinu, ktorá je našou najväčšou oporou, deti kvôli ktorým žijeme, strechu nad hlavou, blízkych priateľov a známych... atď. Všetko čo nás napĺňa. Niekto nemá ani to málo čo máme my, a predsa si žije spokojne a šťastne s úsmevom na tvári!

Práve medzinárodné dni ako je i ten dnešný majú svoj veľký význam v tom, že ak sa nám aj nepodarí zmeniť náš prístup k životu len na základe výzvy, aspoň by nás mohli priviesť k zamysleniu sa nad významom myšlienky, ktorú prinášajú.

Tak sa teraz všetci spoločne pre dnešok pozitívne nalaďme a pochutnajme si pri tom na našich tajných čokoládových zásobách! :-)

Bc. Ivana Šimeková