Letná škôlka 2013

29. 8. 2014 | Späť

 

 

Program „Letná škôlka“

Na leto sme pre deti pripravili 9- týždňový zaujímavý a veselý program plný zábavy a objavov. Veríme, že sa budeme dobre baviť a veľa nového sa aj naučíme:-)

Prvý mesiac bude: Mesiacom aktivity a zábavy

 

  • Športový týždeň- štafetový beh, prekážková dráha, lopty, loptičky, rakety, čakajú nás netradičné aj tradičné športové hry, futbal, bedbinton, skákanie gumy, švihadlá, laná.... Dozvieme sa niečo o športe a slávnych športovcoch a budeme mať bicyklovú jazdu zručnosti. Všetky deti určite získajú diplom najlepšieho športovca na svete :-)
  • Týždeň siedmich divov sveta- dozvieme sa ktoré sú to, a prečo. Vypočujeme si veľa príbehov o bádaní a dobrodružných výpravách. Spravíme si výstavu najkrajších fotografii našej zeme a vyrobíme si vlastnú galériu s prírodnými kuriozitami.....
  • Cirkusový týždeň- maľovanie na tvár, kúzlenie, žonglovanie, cirkusové fantázie, šašoviny a zábava. Navštívia nás malé poníky a budeme na nich jazdiť :-)
  • Umelecký týždeň- maľovanie na sklo a porcelán, výroba šperkov, servítková technika, maľba akvarelom a pastelom, vyskúšame rôzne nové umelecké techniky, založíme škôlkarskú galériu a spravíme si súťaž v maľovaní kriedou na chodník.......
  • Týždeň „naj“- zvierat- najkrajšie, najškaredšie, najdlhšie, najkratšie, najväčšie, najmenšie, najužitočnejšie, najtučnejšie, najlenivejšie a všetky možné naj si užijeme v tomto týždni plnom zábavy, smiechu s vtipných objavov. Pôjdeme aj na výpravu do Prírodovedného múzea v Bratislave.

 

Druhý mesiac bude viac o objavovaní: Mesiacom živlov

 

  • Týždeň ohňa- ako? Prečo? Kedy? Vynikol oheň a načo slúži, ako sa pred ním chránime a ako vyniká, presunieme sa do minulosti a zistíme ako všemožne sa ľudia museli snažiť aby vôbec oheň vyrobili...... a preskúšame si aj požiarny poplach:-)
  • Týždeň vody- všetko o vode, akú vodu poznáme a čo všetko je vo vode. Pripravíme pokusy- preskúmame skupenstvá vody, vodu pod mikroskopom- voda z vodovodu a voda z potoka. Bude nás zaujímať kde všade je voda a ako by vyzeral svet bez vody? A koľko vody treba piť aby sme boli zdravý, ako dlho dokáže žiť človek bez vody? To všetko sú otázky na ktoré spolu nájdeme odpoveď...
  • Týždeň vzduchu- čo je to vzduch? Načo nám je? Ako funguje a ako vzniká? Čo všetko lieta a vedia lietať ľudia? Vyrobíme vzducholode a iné lietajúcich objekty.....
  • Týždeň zeme- ako vznikla zem? Čo všetko je v zemi? Z čoho sa skladá pôda? Čo obsahuje a komu je to prospešné? Prečo je zem čierna? A kto všetko žije v zemi a nikdy svetlo nevidel? Pokusy - mravčia farma a semienka v skle.

V prípade voľnej kapacity sa budeme v rámci programu „Letná škôlka“ starať aj o kamarátov, ktorí potrebujú „postrážiť cez prázdniny“.

Cena týždňového prázdninového pobytu so stravou u nás je: 95 eur.

Tel. číslo: 0908 676 250/ 0908 676 313