Zdravie v bedničke

3. 8. 2017 | Späť

Projekt: „Zdravie v bedničke“

 

 

 

......... Žijeme v rýchlej dobe, kedy najrýchlejší spôsob nakupovania je cez internet, prípadne vbehnúť do prvého hypermarketu. Kvalita potravín v ňom však nie je vždy ukážková.  Prečo kupovať jablká dovezené z Nového Zélandu, keď naše slovenské sú úžasné a dostupné takmer počas celého roka? Prečo kupovať paradajky z Maroka? Nie, chceme domáce potraviny. Na jednej strane sa nám jedná o kvalitné ovocie a zeleninu, na druhej nás zaujíma aj ekonomické a ekologické hľadisko. 

„Bedničkovanie“  je rýchly a jednoduchý spôsob, ako dostať  priamo na Váš stôl domácu, zdravú, sezónnu zeleninu a ovocie priamo od pestovateľa.

Treba si však zvyknúť, že zelenina a ovocie u nás dozrievajú len v určitom ročnom období, že nie každá mrkva, paradajka, jablko sú tvarovo identické, ale budú chutiť  určite lepšie a hlavne sú pestované šetrne vzhľadom k životnému prostrediu.   (zdroj: http://www.farmarskebednicky.sk/)

 

  • Od tejto jari sa naša škôlka v rámci našej snahy o edukáciu a podporu tvorby zdravého životného prostredia, zapojila do spolupráce so slovenskou stránkou: www.farmarskebednicky.sk, prostredníctvom ktorej sa nadšené a podnikavé mamy snažia sprostredkovávať predaj na Slovensku vyprodukovanej zeleniny a ovocia priamo do domácností.
  • V snahe sprostredkovať zaujímavú iniciatívu a rozšíriť možnosti prístupu k zdravej čerstvej strave, majú naši klienti možnosť objednávať si prostredníctvom stránky čerstvú sezónnu zeleninu a ovocie, ktoré im bude doručené na základe objednávky priamo do škôlky.
  • Jeden-krát týždenne si ju potom, spolu s dieťatkom, môžu vyzdvyhnúť v našom zariadení:-)

 

Základné informácie k projektu:

  • Dodávatelia: pestovatelia, od ktorých firma odoberá sa všetci nachádzajú do 100 km od Bratislavy, časť produkcie (predovšetkým paradajky, papriky, redkvičky a bylinky) je aj z ich minifarmy. 
  • Program pre škôlky: pre škôlky pripravili špeciálny bonusový program. Za každých sedem objednávok prijatých od rodičov detí dodajú pre škôlku jednu farmársku bedničku zdarma ( 5- 7 kg).  
  • BONUS: dodávka bedničiek bez úhrady dopravy do škôlky, kde si ju budú môcť rodičia prevziať v čase vyzdvihnutia dieťaťa. 

              Pozor: Pri vypisovaní objednávky treba uviesť, že ste klientom nášho zariadenia!

              Tovar objednaný do nedele, 24:00 hod. je odosielaný nasledujúci týždeň vo štvrtok alebo v piatok.

              Faktúra (daňový doklad) je zaslaná automaticky, po dodaní tovaru, na váš e-mail zadaný pri vytváraní objednávky, prípadne bude doložená pri objednávke.

 

Viac info na: http://www.farmarskebednicky.sk/