Darujte si zdravie z vlastnej záhradky

8. 3. 2016 | Späť

Predstavte si záhradu, ktorá je v súlade s prírodnými zákonmi a vládne v nej harmónia a prirodzená krása. Nie, to nie je utópia! Teraz si môžete takúto záhradu vytvoriť aj vy sami. Stačí, keď sa necháte viesť najnovšou knihou od Hanky Sekulovej – Darujme si zdravie z vlastnej záhrady.

Tešíme sa, že v stredu 16. marca o 16:30 hod. si nájde čas aj na stretnutie pre rodičov našej škôlke!

Pani Hana Sekulová už ako dieťa na hospodárstve svojich starých rodičov, v krásnom, čistom prostredí Horehronia, rozvíjala svoje intuitívne vnímanie prírody, chovu zvierat a pestovania potravín. Absolvovala Agronomickú fakultu na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre, pôsobila ako interný vedecký ašpirant na Ústave fyziológie hospodárskych zvierat SAV, kde pracovala na uzavretých ekosystémoch v rámci kozmického výskumu.

Už niekoľko rokov sa intenzívne venuje prírodným systémom, prírodným jedlým liečivým záhradám a permakultúre. Okrem vlastnej prírodnejzáhrady, v ktorej neustále experimentuje a skúša, pomáha vytvárať prírodné systémy aj pre druhých.

Prostredníctvom jej rozprávania sa môžete naučiť, ako napodobením prírodných ekosystémov, pri použití jedlých, liečivých a inak užitočných rastlín vytvoriť z vašej záhrady prirodzenú jedlú džungľu s množstvom živočíchov.

Pani Hanka Sekulová predstavuje jedinečný prístup k záhrade, ktorá je založená na prírodných princípoch. 

A čím je tento prístup taký výnimočný? 
Tým, že človek s prírodou nebojuje, ale naopak s ňou spolupracuje. Časom je možné vychutnať si v takejto záhrade (pri minimálnej prácnosti) relax, liečivé pôsobenie a zdravé jedlé plody, ktoré vám vďačne poskytne. Prináša totiž nielen potešenie z prirodzenej krásy, ale aj mnohoraký úžitok. Veľkým plusom je trvalá udržateľnosť tohto spôsobu pestovania. Dokáže sa totiž sám recyklovať – obnovovať, a to bez zásadného vonkajšieho zásahu a hlavne – bez chemických prídavkov. Keby sme túto definíciu chceli ešte zjednodušiť, tak nám vyjde niečo, čo si dokáže žiť svojím životom a z roka na rok sa samo postaviť na nohy. A ako bonus nás navyše aj nakŕmi a poteší. 

Veríme, že tentokrát ponúkneme v Dámskom klube tému zaujímavú aj pre opačné pohlavie:-)

Vidíme sa v škôlke!