Hravo Zravo

10. 3. 2019 | Späť

Milí rodičia, starí rodičia,

asi všetci chceme a záleží nám na tom, aby sme my, a aj naše detičky a partneri boli zdraví, šťastní a spokojní.

Dá sa to aj vďaka zdravej strave. A my Vám radi v tom pomôžeme a naučíme Vás, že variť zdravšie, ale pritom chutne a nestráviť v kuchyni veľa času je naozaj možné.

Preto, ak máte záujem, radi Vás uvidíme v našej škôlkarskej jedálni dňa  20. marca (streda) o 16:30 hod, kde sa zoznámite s (ne)tradičnými zdravými potravinami, ktoré budete môcť aj ochutnať, dozviete sa tipy na recepty jedál, ktoré môžete s ich pomocou „vykúzliť“ a deti si budú môcť zdravé jedlo pripraviť a vyskúšať samé. 

O svoje skúsenosti sa s Vami podelí Zuzana Marková, držiteľka certifikátu Poradca pre výživu a suplementáciu, spoluautorka kníh Varíme s láskou a Pečieme s láskou.  Zuzana je tiež autorkou receptov v charitatívnej publikácii OZ Spolu proti CMV “Zdravo a hravo od pondelka do nedele”.
 

Témy:

Čo dokážu zdravé potraviny – ako prevencia a liek

Aké zdravé potraviny používať v kuchyni a ako ich upravovať

Ukážka a ochutnávka niektorých zdravých potravín

Zapojenie detí do prípravy zdravej pochúťky.

 
Túto milú aktivitu sme sa rozhodli zorganizovať preto, že našim cieľom je adresnejšie pomáhať a podporovať dobré veci.
Už raz sme ju "vyskúšali" pre rodičov v našej druhej škôlke a organizujeme ju v spolupráci s OZ Spolu proti CMV www.spoluproticmv.sk, zakladateľom ktorého sú rodičia našej škôlkárky z bratislavskej škôlky- Laury. Združenie založili primárne za účelom šírenia osvety a zdieľania odborných informácií o vrodenej cytomegalovírusovej infekcii, ktorú prekonal aj Laurin braček Leonard. Časom však do združenia začali pribúdať ďalšie detičky s touto diagnózou, s následkami, ktoré si vyžadujú špeciálne terapie, rehabilitácie a pomôcky, ktoré su finančne náročné. Preto sa združenie rozhodlo zamerať aj na získavanie finančných prostriedkov a pomáhať detičkám a rodinám pri pokrývaní špeciálnych potrieb. 
 
Pomôcť deťom môžete aj vy. 
Priamo v škôlke nájdete charitatívnu publikáciu OZ Spolu proti CMV: “Zdravo a hravo od pondelka do nedele”- krásnu knižku receptov s pribalenou omaľovánkou, ktorej kúpou (minimálne 15 Eur) prispejete na činnosť OZ Spolu proti CMV. 
 
 
Ďakujeme za Vašu úžasnú pomoc.