Zdravo a hravo

22. 11. 2018 | Späť

Milí rodičia, starí rodičia,

asi všetci chceme a záleží nám na tom, aby sme my, a aj naše detičky a partneri boli zdraví, šťastní a spokojní.

Dá sa to aj vďaka zdravej strave. A my Vám radi v tom pomôžeme a naučíme Vás, že variť zdravšie, ale pritom chutne a nestráviť v kuchyni veľa času je naozaj možné.

Preto, ak máte záujem, radi Vás uvidíme v školke vo Westend gate, našej škôlkarskej jedálni dňa  5. decembra 2018 (streda) o 16:00 hod, kde sa zoznámite s (ne)tradičnými zdravými potravinami, ktoré budete môcť aj ochutnať, dozviete sa tipy na recepty jedál, ktoré môžete s ich pomocou „vykúzliť“ a deti si budú môcť zdravé jedlo pripraviť a vyskúšať samé. 

O svoje skúsenosti sa s Vami podelí Zuzana Marková, držiteľka certifikátu Poradca pre výživu a suplementáciu, spoluautorka kníh Varíme s láskou a Pečieme s láskou.  Zuzana je tiež autorkou receptov v charitatívnej publikácii OZ Spolu proti CMV “Zdravo a hravo od pondelka do nedele”.
 

Témy:

Čo dokážu zdravé potraviny – ako prevencia a liek

Aké zdravé potraviny používať v kuchyni a ako ich upravovať

Ukážka a ochutnávka niektorých zdravých potravín

Zapojenie detí do prípravy zdravej pochúťky

 
V prípade Vášho záujmu, prosím potvrďte Vašu účasť e-mailom, aby sme vedeli pripraviť dostatočné množstvá na ochutnávku.
 
Túto milú aktivitu organizujeme v spolupráci s OZ Spolu proti CMV www.spoluproticmv.sk, zakladateľom ktorého sú rodičia našej škôlkárky Laury. Združenie založili primárne za účelom šírenia osvety a zdieľania odborných informácií o vrodenej cytomegalovírusovej infekcii, ktorú prekonal aj Laurin braček Leonard. Časom však do združenia začali pribúdať ďalšie detičky s touto diagnózou, s následkami, ktoré si vyžadujú špeciálne terapie, rehabilitácie a pomôcky, ktoré su finančne náročné. Preto sa združenie rozhodlo zamerať aj na získavanie finančných prostriedkov a pomáhať detičkám a rodinám pri pokrývaní špeciálnych potrieb. 
Pomôcť deťom môžete aj vy. Bližšie informácie si nájdete budúci týždeň v skrinkách vašich detí.