English Immersion Club

english-immersion-club

Popoludňajší English Immersion Club je novým projektom ktorý odštartoval  užv školskom roku 2015/ 16. Je reakciou na požiadavku klientov ponúknuť deťom viac jazykového vzdelávania, ako je v bežnom štandarde našich MŠ.

Idea English Immersion Clubu vychádza s našej pozitívnej skúsenosti s metódou výučby angličtiny formou „vnorenia sa“ do jazykového prostredia, ktorú sme si vyskúšali počas letných turnusov Safari Campu.

Deti majú možnosť stráviť 3 hodinový popoludňajší blok v anglicky hovoriacom prostredí s bilingválnym lektorom/ native speakrom, ktorý im pomôže prekonať strach a ostýchavosť z prirodzeného používania cudzieho jazyka. Okrem edukačných a tvorivých aktivít zažijú deti v angličtine aj bežné činnosti (ako olovrant, pobyt vonku a pod.), ktoré majú ešte umocniť pocit bezprostredného použitia jazyka v prirodzených situáciách.

Čo je vlastne ENGLISH IMMERSION?

ENGLISH IMMERSION je vzdelávací koncept využívajúci sa pri výučbe cudzieho jazyka. Deti vedie lektor hovoriaci iba anglicky. Učenie sa týka nielen samotného jazyka a precvičovanie angličtiny ale aj iných predmetov a oblastí ako matematika, vedy, hudba, umenie a iné spoločenské vedy podľa zamerania ako aj veku študenta.

ENGLISH IMMERSION – ideálny pre deti od narodenia
Častý prístup k výučbe jazyku v školách a mnohých jazykových kurzov, je zameranie na gramatiku a slovnú zásobu, ktoré sú určite potrebné. Avšak súčasťou procesu učenia jazyka je samotná komunikácia, konverzácia, žitie v danom jazyku. Malé deti sa vedia naučiť druhý a ďalší jazyk prirodzene prostredníctvom IMMERSION ponorenia sa-fungovania v prostredí daného jazyka, prirodzene majú záujem počúvať hovorený jazyk v bežných aktivitách, ktoré vykonávajú a tak sa ho aj zároveň spontánne učia.  Túto výhodu dospelí pri štúdiu cudzieho jazyka už zvyčajne nemajú, alebo sa dá využívať len veľmi obmedzene. Ideálne obdobie na IMMERSION prístup učenia sa jazyka je od narodenia až do veku 10 rokov.

ENGLISH IMMERSION CLUB je jedinečná aktivita tohto typu chce naplno využiť úžasný potenciál a prednosť dieťaťa učiť sa jazyk prirodzenou a spontánnou formou cez cielené, stimulujúce aktivity a pritom nebadane ale intenzívne a pravidelne. Deti si tak zároveň budujú mnohé životné kompetencie ako Sebavedomie a Adaptabilita-schopnosť prispôsobiť sa dvojjazyčným situáciám. Budú Otvorené a stanú sa viac vnímavé ku kultúrnej rozmanitosti a svetu okolo nich, viac pripravené na život v súčasnosti ako aj v budúcnosti.

 

ENGLISH IMMERSION CLUB je:

Inovatívne popoludnie v intenzívnej angličtine pre deti od veku 3-7 rokov (odporúčaný vek)

ENGLISH IMMERSION CLUB sa cielene venuje oblastiam:

Literacy – Numeracy – Science. Súčasne rozvíjame tvorivý, hudobný a pohybový talent dieťaťa. Deti vedieme k sebavedomiu, adaptabilite a kulturálnej otvorenosti, aby tak boli pripravený na život v globálnej, technologicky prepojenej, multikulturálnej a neustále sa meniacej spoločnosti.

Literacy – We become Readers !  – deti  systematicky a zábavne zoznámime s anglickou abecedou a výslovnosťou. Postupne sa budeme učiť čítať a písať anglicky (v závislosti na veku detí v skupine). Deti milujú letters & sounds a aj vďaka nim preniknú do jazyka intenzívnejšie a s väčším prirodeným porozumením a záujmom pátrať po leters & sounds pri komunikácií aj v texte. Chceme, aby deti milovali čítanie kníh v každom jazyku.

Numeracy – We love math !  – matematika je súčasťou každodenného života nielen u dospelého pri pracovných strategických rozhodnutiach,  ale aj u dieťaťa cez vnímanie času, jednoduché rátanie či orientáciu v priestore alebo v kolektíve detí. Budovanie pozitívneho vzťahu k matematike v útlom veku je predpokladom úspechu dieťaťa v  budúcnosti, lebo takmer každá  profesia vyžaduje solídne matematické myslenie.

Science & Experiments – We are curious Explores !  – rozvíjame prirodzenú zvedavosť a chuť objavovať nové a nepoznané … aj takto sa pripravujeme na život plný otázok, ktoré budeme riešiť každodenne. Zaujímavé pokusy a pozorovania sú súčasťou programu.

Creative learning – Art &Craft, Music & Move sú neoddeliteľnou súčasťou každého klubu, lebo napomáhajú deťom k porozumeniu a učeniu, nehovoriac o tom ako tieto aktivitu deti milujú.

Všetky aktivity v klube sú starostlivo plánované tak, aby sme dosiahli, čo najlepší efekt z učenia a zároveň malo dieťa z klubu radosť.

Náš prístup je individuálny a tiež berieme do úvahy aj charakter, schopnosti, potencial a záujem dieťaťa na klube. Deti v klube pracujú v skupine veľkej, malej, v pároch, individuálne a tiež im dávame priestor na free play podľa aktuálnej potreby a situácie dieťata a cieľov klubu. Pri organizácií klubu prihliadame aj na vekové zloženie a jazykové schopnosti detí.

Feedback od rodičov:
„Chcela by som napisat feedback na EIC. Je len pozitivny.. na malej vidim aka je nadsena ked pride a ukazuje mi stickers a dviha jej to sebavedomie ked je ocenena aj inymi ludmi nielen mnou. Natesene mi rozprava co robili a doma sa tiez snazim pracovat s tym co robia na hodine a opakovat to a stavat na tom. Vidim u nej rastuci zaujem o pismena a cisla a som rada ze pocuje anglictinu aj mimo domova. Pani ucitelku ma rada a ma k nej doveru takisto ako aj my rodicia, takze dakujeme velmi pekne za pracu ktoru odvadzate lebo je to urcite narocne a vycerpavajuce. Verim ze nasej Niki tento club prinesie hlavne dobry pocit zo seba, odvahu, a pozitivny vztah ku uceniu ako aj vela zabavy a kvalitne straveny cas. „
„Ivanka je nadsena z EIC. Velmi sa jej paci. Doma sice nechce o anglictine, ani slyset, tak nejsem schopna posoudit, ale treba to prijde:-) Ukol spravila s velkou radosti. Je rada, ze se muze priblizit velkeme bratovi a ma take ukoly:-)“

Zápis na školský rok 2021/22 otvorený od 1. mája 2021

Podmienky prijatia do Dúhovej škôlky:​

– Dovŕšený minimálny vek dieťaťa 2 roky

– Vyplnenie Záväznej prihlášky zákonným zástupcom dieťaťa

– Vyplnenie Informačného formulára o dieťati

– Potvrdenie pediatra o nástupe do kolektívu

– Vyhlásenie o bezinfekčnosti

– Absolvovanie úvodného pohovoru so zástupcom zriaďovateľa

– Podpísanie zmluvy o poskytnutí starostlivosti o dieťa

V prípade, že v našom kolektíve ešte nájdeme miesto, je možné prihlásiť nového kamoša, alebo kamošku v priebehu celého roka!

Postup pre aktiváciu mobilnej aplikácie

Pre zaktívnenie mobilnej aplikácie postupujte nasledovne:

A. Stiahnite si Powerapps
z obchodu Windows (pre PC, windows tablety a windows mobily)
z Obchodu Google Play (pre Android tablet, alebo Android telefóny)
z App Storu (pre iOS mobily a tablety)

B. Spustite Powerapps

C. Zadajte
Prihlasovacie meno: prihlasenie@DuhovaSkolkaCV.onmicrosoft.com
Prihlasovacie heslo: (heslo, ktoré ste obdržali v e-maily)

D. Spustite aplikáciu Dúhová škôlka  (cez 3 bodky si môžete urobiť odkaz na ploche)

E. Po spustení aplikácie zadajte PIN: (PIN, ktorý ste obdržali v e-maily)

F.  Po zadaní PIN v prípade potreby odhláste dieťa z dochádzky. Kliknutím na šípku sa Vám zobrazia možnosti odhlásenia.