Pozornosť rodiča vs. Mobil

sustredenie-deti-vs-technologie

Ako to funguje v modernej Online dobe?

 

Deti sa cítia nepodstatné

Jednou z častých záľub, akú majú zaneprázdnení rodičia, je hrbenie sa nad telefónom a prezeranie si rôznych stránok, emailov či statusov na sociálnych sieťach. Pravidelne sa tak deje priamo pred očami ich detí. Vedci sú presvedčení, že takéto trávenie voľného času môže významne ovplyvniť duševné a emočné zdravie ich detí. Dnešní rodičia zabúdajú rozlišovať, v akej chvíli sa svojim telefónom venujú. Bežne tak hľadia do svojich mobilov počas spoločnej večere, rozhovoru s dieťaťom, pozerania televízie alebo hrania vonku.

Prieskum realizovaný AVG Technology upozornil, že deti sa v takýchto okamihoch cítia bezvýznamné a zanedbané. Musia tak súťažiť s technológiami o pozornosť vlastných mám a otcov vždy, keď zostanú prilepení k obrazovkám svojich mobilov.

Realizovaného prieskumu sa zúčastnilo viac ako  6 000 detí vo veku od 8 do 13 rokov, pričom pochádzali z krajín ako Spojené štáty americké, Kanada, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Česká republika, Austrália a Brazília.

Štúdia odhalila, že 52 percent detí si myslí, že ich rodičia trávia príliš veľa času na ich smartfónoch. Až 54 percent mám a otcov priznalo, že svoje mobilné zariadenia používajú naozaj pričasto a obávajú, že týmto správaním nie sú dobrým príkladom pre svoje deti. „Mám pocit, že rovnováha medzi používaním môjho telefónu na to, aby som bola dostupná v práci a  možnosť byť dostupnejšia mojim deťom a rodine, je trochu nevyvážená“ povedala jedna z účastníčok prieskumu.

Rodič by mal byť príkladom

Tony Anscombre, špecialista bezpečnosti a ochrany v AVG Technologies poznamenal, že je dôležité, aby rodičia doma vytvorili u detí správne zvyky, pokiaľ ide o používanie mobilných zariadení. Začínajú s ním totiž stále v mladšom veku.

Anscombe hovorí: „Deti preberajú návyky svojich rodičov pri hocičom inom, takže je prirodzené, že sa správajú rovnako i pri používaní telefónov. Môže byť ťažké držať sa doma od vašich mobilných zariadení, no 25 percent rodičov nám prezradilo, že si sami želajú, aby ich deti trávili menej času používaním mobilov. Preto je potrebné, aby boli vhodným príkladom a zvážili, ako sa môžu cítiť ich deti, keď sa im nevenujú.“

zdroj: Eduworld.sk

 

Zápis na školský rok 2021/22 otvorený od 1. mája 2021

Podmienky prijatia do Dúhovej škôlky:​

– Dovŕšený minimálny vek dieťaťa 2 roky

– Vyplnenie Záväznej prihlášky zákonným zástupcom dieťaťa

– Vyplnenie Informačného formulára o dieťati

– Potvrdenie pediatra o nástupe do kolektívu

– Vyhlásenie o bezinfekčnosti

– Absolvovanie úvodného pohovoru so zástupcom zriaďovateľa

– Podpísanie zmluvy o poskytnutí starostlivosti o dieťa

V prípade, že v našom kolektíve ešte nájdeme miesto, je možné prihlásiť nového kamoša, alebo kamošku v priebehu celého roka!

Postup pre aktiváciu mobilnej aplikácie

Pre zaktívnenie mobilnej aplikácie postupujte nasledovne:

A. Stiahnite si Powerapps
z obchodu Windows (pre PC, windows tablety a windows mobily)
z Obchodu Google Play (pre Android tablet, alebo Android telefóny)
z App Storu (pre iOS mobily a tablety)

B. Spustite Powerapps

C. Zadajte
Prihlasovacie meno: prihlasenie@DuhovaSkolkaCV.onmicrosoft.com
Prihlasovacie heslo: (heslo, ktoré ste obdržali v e-maily)

D. Spustite aplikáciu Dúhová škôlka  (cez 3 bodky si môžete urobiť odkaz na ploche)

E. Po spustení aplikácie zadajte PIN: (PIN, ktorý ste obdržali v e-maily)

F.  Po zadaní PIN v prípade potreby odhláste dieťa z dochádzky. Kliknutím na šípku sa Vám zobrazia možnosti odhlásenia.